Av. Ahmet Murat ARPACI

Avukat

murat@arpaci.av.tr

1982 yılında İstanbul’da doğan Av. Ahmet Murat Arpacı 2005 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndenmezun oldu. 2005- 2006 yılları arasında İstanbul Barosu’nda avukatlık stajını tamamladı. 2006 yılında American University, Washington College of Law, Karşılaştırmalı Amerikan Hukuku Programını Başarıyla bitirdi. 

2007-2008 yılları arasında Almanya'da International Studies Centre/Ruprecht-Karls-University-Hedidelberg, Max-Weber-Haus'ta Almanca dil eğitimini tamamladı.

2008-2009 yılları arasında, Milli Savunma Bakanlığı, Konya Sarayönü Askerlik Şubesi Başkanı ve Sarayönü Garnizon Komutanı sıfatıyla vatani görevini yerine getirmiştir. 

2009 yılından itibaren kurucusu olduğu ARPACI Danışmanlık ve Hukuk Bürosunda avukatlık yapmaktadır.

Halen T.C. Yeditepe Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Özel Hukuk Bölümünde Doktora yapmaktadır ve yayınlanmış birçok makalesi bulunmaktadır.

2012 yılından beri Türk Dünyası İnsan Hakları Derneği İstanbul Temsilciliği Yönetim Kurulu üyeliği ve T.C. Beşiktaş Kaymakamlığı, İnsan Hakları Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

2015 yılında Siyaset hayatına atılmış ve 1Kasım 2016 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Adayı olmuştur. 2016 yılında Türk Milletine her platformada yardım etmek amacıyla kurulan TÜMYAD’ ın Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesidir.

 

Yayınlanmış Eserleri

“Kat Mülkiyeti Kanununa Göre Kat İrtifakı ve Kat Mülkiyetinin Karşılaştırılması – Kat İrtifaklı Yerlere Kat Mülkiyeti Hükümlerinin Uygulanması”, Prof. Dr. Rona Serozan'a Armağan, İstanbul 2010.

“Gayrimenkul Mülkiyetinin, Satış Vaadinin İfa Edilmemesi Sebebiyle Mahkeme Kararı İle Kazanılması”, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi, Prof. Dr. Erhan Adal’a Armağan, İstanbul 2012.

 

“Borçlar Kanunu Açısından Vekâlet İlişkisinde Müvekkilin Hak ve Borçları”, Prof. Dr. Mustafa Dural’a Armağan, İstanbul 2013.

Yasal Uyarı: Bu sitede paylaşılan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, Türkiye Barolar Birliği' nin ilgili düzenlemeleri uyarınca; reklam, teklif, hukuki öneri veya danışmanlık teşkil etmez. Sitede sunulan bilgiler hakkında ARPACI Danışmanlık ve Hukuk Bürosu sorumluluk kabul etmez. Bu sitede paylaşılan tüm veriler ARPACI Danışmanlık ve Hukuk Bürosun' a ait olup, hak sahibinin yazılı izin olmaksızın kopyalanması, alıntı yapılması, her ne surette olursa olsun yayınlanması ve kullanılması yasaktır.

Copyright © 2016 ARPACI Danışmanlık ve Hukuk Bürosu

FOLLOW US:

  • White LinkedIn Icon
  • w-facebook
  • Twitter Clean