Dilara Sevimli, avukat, hukuk, ceza hukuku, boşanma
Av. Dilara SEVİMLİ 

Avukat

dilarasevimli@arpaci.av.tr

1990 İstanbul doğumlu olan Av. Dilara Sevimli, 2008 – 2013 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimi almıştır. 
Lisans eğitimi aldığı 2012 yılı döneminde İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından kurulmuş ve hali hazırda da başarı ile uygulanmakta olan Hukuk Kliniği I projesinde yer alarak, cezaevinde bulunan tutuklu ve hükümlü mahpuslara gündelik hayatta ihtiyaç duyabilecekleri hukuk bilgilerini içeren seminerleri 9 hafta süre ile vermiştir. 
Mahpuslardan gelen yoğun talepler doğrultusunda, 2013 yılında, İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde Hukuk Kliniği II projesinin oluşumuna öncülük eden Sevimli, cezaevinde bulunan tutuklu ve hükümlü mahpuslara ileri derece hukuk bilgilerini içeren seminerlerin hazırlanmasında rol almış olup, hazırlanmış olan seminerlerin yine cezaevi içerisinde verilmesi amacıyla,  4 hafta süre ile Hukuk Kliniği II projesinde yer almış ve mahpuslara ileri derece hukuk semineri vermiştir.

 
2013 yılında, University of Notthingam ve İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmiş olan International Criminal Law seminerine bir hafta süre ile katılım sağlayarak sertifika almıştır. 

World Intellectual Property Organisation (WIPO) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliği ile hazırlanmış olan WIPO Summer School, programına burslu olarak kabul edilmiş ve programı başarı ile tamamlamıştır. 
Dünya çapında, 20’den fazla ülkenin hukuk fakültesi öğrencilerinin katıldığı ve 2013 yılında University of Glasgow’da düzenlenenInternational Client Counsultation Competition (ICCC) adlı uluslararası yarışmada ülkemiz ilk kez kendisi tarafından temsil edilmiştir.

 
2014 yılında stajını tamamlayan Av. Dilara Sevimli, İstanbul Barosu’na kaydolarak avukatlık ruhsatnamesini almıştır.


Sevimli, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İnsan Hakları Hukuku Yüksek Lisans Hukuku Programı’nda yüksek lisans öğrenimine hali hazırda devam etmektedir. 

Av. Dilara Sevimli, Ceza Hukuku, İnsan Hakları Hukuku, İdare ve Vergi Hukuku alanlarında kariyer planlaması yapmış olduğundan, kamu hukuku alanına giren tüm danışmanlık ve avukatlık hizmetlerimizi üstlenmektedir.